W dobie nauki zdalnej – konkursy matematyczne.

• 2021-06-02 11:51:07
  • Szkoła podstawowa, Konkursy

Czas, kiedy zdalna  nauka  w  domu  zastąpiła  standardową  szkolną, obfitował  w naszej  szkole  w konkursy  przedmiotowe. W tym  trudnym  czasie,  mimo  wielu  przeciwności,  zachęciliśmy  do  nauki  poprzez zabawę  proponując  uczniom  klas IV – VIII udział  w  dwóch  konkursach  matematycznych.

W dobie  nauki zdalnej – konkursy  matematyczne.

Pierwszy  konkurs  o  charakterze  matematyczno-plastycznym  był  pierwszym  etapem Ogólnopolskiego  Konkursu  pod  tytułem: ,,Zarazić  Matematyką”  organizowanym    przez  Stowarzyszenie  Nauczycieli  Matematyki  z siedzibą  w Bielsku- Białej. Celem  konkursu  była  popularyzacja  matematyki i pokazywanie  jej  obecności  w otaczającym  nas  świecie.

Szkolna  komisja  spośród  nadesłanych  prac  wyłoniła  laureatów:

I  miejsce -  Kornelia  Krefta - uczennica  klasy VII B

II miejsce – Zuzanna  Szczypior – uczennica  klasy VII B

III  miejsce – Paulina  Hinc – uczennica  klasy  VII C

Kornelia  Krefta   ze swoją  pracą  zakwalifikowała  się  do  etapu  ogólnopolskiego  tego  konkursu.

Drugi  konkurs to  konkurs  Matematyczno-Literacki  ,, Matematyka  fraszką,  wierszem i  limerykiem”. W tym konkursie  uczniowie    mieli  możliwość  spróbować  swoich  sił  na polu  literackim  co  zaowocowało  37  nadesłanymi  pracami.

I miejsce szkolne  jury  przyznało  uczennicy  klasy VII B Kornelii Krefta za  fraszkę: ,,Umowa  z  matematyką”

“Umowa z matematyką”

O Matematyko zawrzyjmy umowę,

Ty swymi wzorami wypełnij mą głowę,

A ja w zamian za to przyrzekam solennie,

Że będę cię sumiennie studiował codziennie.

II miejsce  zajął    utwór    Julii  Żaczek   uczennicy  klasy VI C , natomiast  na III miejscu  uplasowała  się  praca  Przemysława  Orzeł ucznia  klasy  VI C.

Wyróżnienie  uzyskała  fraszka  uczennicy  klasy  VI A -Tatiany  Okuń .

Laureaci  otrzymali  nagrody,  a  najciekawsze  prace  zostały  wyeksponowane  na  holu  naszej  szkoły.

Serdecznie  dziękujemy  wszystkim  za  udział  w  konkursach a  laureatom  serdecznie  gratulujemy!

Nauczycielki  matematyki: Alicja Goyke  i Monika  Dąbek

W dobie  nauki zdalnej – konkursy  matematyczne. zdjecie 0 W dobie  nauki zdalnej – konkursy  matematyczne. zdjecie 1 W dobie  nauki zdalnej – konkursy  matematyczne. zdjecie 2 W dobie  nauki zdalnej – konkursy  matematyczne. zdjecie 3 W dobie  nauki zdalnej – konkursy  matematyczne. zdjecie 4